Jesienna sesja zdjęciowa w Poznaniu z Kasią Promińską

Sesje zdjęciowe Poznań

Autor: , Napisane: 4 października, 2015, Kategoria: Sesje zdjęciowe


Jesienne sesje zdjęciowe wcale nie muszą być sztampowe. Złote liście na pewno znajdą swoich amatorów. Przekonajmy się co można zrobić mając do dyspozycji ciekawą stylizację, trochę zacienionej architektury oraz dobrze pozującą modelkę…

Sesja zdjęciowa odbyła się w godzinach popołudniowych – między 16:00 a 18:00 w niedzielę 4 października w Poznaniu. Z założenia miał to być spontaniczny wypad na zdjęcia, z naciskiem na wyeksponowanie stylizacji jednej z poznańskich projektantek.

Stylizację przygotowała Alicja Szklarz, przed obiektywem stanęła Kasia Promińska, fotografem wspomagającym podczas sesji była Joanna Milcarz.

Sesję podzieliliśmy na dwa sety po 60 minut, podczas których fotografowaliśmy modyfikowaną stylizację. Zdjęcia wykonaliśmy pod CK Zamek, od strony parku oraz pod nowo powstałą siedzibą Urzędu Marszałkowskiego. Zdjęcia ‚pod’ Zamkiem niemal w całości poświęciliśmy na ujęcia prezentujące całą sylwetkę – uwypuklając w rozmaitych kadrach walor stylizacji. W drugim secie wykorzystaliśmy ciekawą fakturę sajdingu UM, która pozwoliła uzyskać nietypowe tło dla fotografii portretowej.

Podczas sesji korzystaliśmy tylko i wyłącznie ze światła dziennego – rozproszonego w zacienionych miejscach, bez ekspozycji na pełnym słońcu. Pomocna okazała się również biała blenda 100x200cm. Podczas zdjęć wykorzystałem obiektyw canon 85 1.8 oraz zoom Tamrona 17-50 2.8.  W innych wpisach – w miarę możliwości – prezentował będę setupy oświetlenia.

Poniżej prezentuję kilka przykładowych zdjęć, które wykonałem tego dnia.

zdjęcie portretowe
 

dyptyk z fotografii wykonanych przez fotografa Mateusz Karatysza z Poznania
 

jesienna sesja zdjęciowa w Poznaniu
 

fotografia fashion wykonana przez Mateusza Karatysza w Poznaniu

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie będzie publikowane