Menu Zamknij

Twoja profesjonalna sesja zdjęciowa – to się po prostu opłaca

fotograf Poznań

10 sekund – tyle czasu potrzeba, by ocenić książkę po okładce. Tyle samo czasu potrzebuje rekruter, by odrzucić CV na podstawie fatalnego zdjęcia. Tyle czasu wystarczy twojemu potencjalnemu kontrahentowi, by zdecydować, czy chce z tobą współpracować

DLACZEGO WARTO?

Wizerunek osobisty to jeden z podstawowych elementów, który odpowiada za udane relacje – zarówno prywatne, jak i te w miejscu pracy. Dlaczego zatem nie mielibyśmy budować swojego wizerunku za sprawą dobrze przygotowanych fotografii?

Nie na darmo mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Coraz rzadziej jest ono związane z bezpośrednimi spotkaniami twarzą w twarz. Bardzo wiele czynności wykonujemy dzisiaj „w sieci”. Przez Internet aplikujemy do pracy, załatwiamy sprawy służbowe, poznajemy sympatie. Pierwsze wrażenie, jakie odnoszą na nasz temat nasi internetowi rozmówcy opiera się niemal zawsze na obrazie, jaki towarzyszy wiadomościom, które wysyłamy.

Masz swojego avatara?

Internetowe avatary nas samych to nic innego, jak nasze zdjęcia zaaplikowane na portale społecznościowe, w stopki naszych wiadomości mailowych, czy na portale prezentujące nasze sylwetki potencjalnym pracodawcom.

Segregacja potencjalnych pracowników na podstawie zdjęcia z CV, dogłębne przeglądanie facebooka przez rekruterów, a nawet podglądanie w sieci pracowników przez szefów to FAKT. Tak się po prostu dzieje. Dlaczego? Dlatego, że zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym jesteśmy oceniani przez pryzmat wizerunku. Ludzie wyrabiają sobie o nas opinie na podstawie tego, jak wyglądamy, tego jakimi ludźmi się otaczamy, czy w jakiej firmie pracujemy.

Wizerunek = status

Wyobraźmy sobie, że miłość, z którą wiążemy się na całe życie to efekt tego, w jaki sposób się przed nią zaprezentowaliśmy. Podpisany kontrakt to w dużej mierze zasługa tego, jaki garnitur założyliśmy przed spotkaniem. A angaż do wymarzonej pracy to zasługa zdjęcia, jakie wstawiliśmy do CV.

Podane przykłady są celowo przejaskrawione, jednak prawdziwe – tak się po prostu dzieje i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. W dzisiejszym świecie, który przytłacza nas całą masą informacji, w celu poradzenia sobie z nadmiarem danych korzystamy z myślenia na skróty.

PRZYKŁAD:

Ładny = bardziej mądry

Dlaczego zatem nie mielibyśmy z tego skorzystać?

Podsumowanie

Świadome kreowanie własnego wizerunku to działanie na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest profesjonalna sesja zdjęciowa, która pozwoli wykreować wizerunek osoby, z jakim będziemy utożsamiani we wszystkich sytuacjach, w których niemożliwe jest spotkanie w cztery oczy. A tych, w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

 

5 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO KREOWAĆ SWÓJ WIZERUNEK ZA POMOCĄ ZDJĘĆ

  1. Jesteśmy oceniani na podstawie tego, jak wyglądamy
  2. Zdjęcia wykorzystuje się powszechnie w komunikacji przez Internet
  3. To najprostszy sposób na budowanie swojego wizerunku
  4. Zyski z posiadania pozytywnego wizerunku są zdecydowanie większe niż koszty sesji zdjęciowej
  5. Twoja fotografia określa twój status

fotograf poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button