Menu Zamknij

Jak przygotowuję zdjęcia do publikacji, czyli High End Retouching + VIDEO

fotograf Poznań

Zastanawiasz się, jak wygląda proces obróbki zdjęcia zanim trafi do publikacji np. w magazynie? W tym materiale zobaczysz w bardzo dużym przyspieszeniu, jak wyglądają zabiegi cyfrowej korekcji zdjęcia oraz jaki jest ich efekt finalny (przed/po)

Proces przygotowania zdjęć do publikacji to postprodukcja. W przypadku zdjęć, które trafiają do wymagającego zleceniodawcy stosuję  zazwyczaj postprodukcję typu High End Retouching, czyli rodzaj bardzo zaawansowanej korekcji zdjęć, w której wykorzystuję wiele technik takich, jak separacja częstotliwości, czy dodge&burn po to, by usunąć ze zdjęcia niedoskonałości, ale w taki sposób, by nie uszkodzić faktury, jaka znajduje się np. na skórze.

Wielu zleceniodawców nie wie, że postprodukcja jest jednym z istotnych składników ostatecznej ceny zdjęcia, a jej czas jest wielokrotnie dłuższy od wykonania samego ujęcia. Przy bardzo precyzyjnej postprodukcji praca nad jednym zdjęciem trwać może 4-5 godzin.

W poniższym wideo przedstawiam skrót mojej obróbki, która zajęła mi nieco ponad 3 godziny.

fotograf Poznań

Mateusz Karatysz – zawodowy fotograf z wieloletnim doświadczeniem w fotografii portretowej, zdjęciach beauty i reportażach ślubnych. Wykładowca akademicki kursów dotyczących fotografii, obróbki obrazów cyfrowych oraz marketingu i dziennikarstwa. Popularyzator low-costowego podejścia do fotografii. Autor bloga i kanału na YT, na których dzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button